T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Pamukova Müftülüğü

21.04.2017

İLÇE MÜFTÜMÜZ

Pamukova İlçe Müftüsü : Celil ŞİMŞEK

1958 Yılında Boyabat İlçesinde doğdu. İlkokul ve İmam-Hatip Lisesini Boyabat’ta tamamladı. İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden 1980 yılında Tefsir Hadis Bölümünden mezun oldu..

Sinop İli Türkeli İlçesinde Kur’an Kursu Öğreticisi olarak göreve başlayan Şimşek, sırasıyla Kastamonu-Bozkurt İlçe Vaizliği ve Kastamonu Azdavay İlçe Müftülüğü görevlerinde bulundu.

1984-1988 yıllarında Almanya’nın Bremen Şehrine Din Görevlisi olarak gönderildi. Daha sonra Düzce İli Yığılca İlçesinde, Kastamonu Devrekâni İlçe Müftüsü görevinde bulundu.

26 Ekim 2001 – 29.07.2010  tarihlerinde  İncirliova, 30.07.2010 – 25.01.2017 Dinar İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 01.02.2017 tarihinde Pamukova İlçe Müftülüğüne atanan Celil Şimşek, evli ve 4 çocuk babası.