T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Sakarya Müftülüğü

11.10.2018

Paşa BEKTAŞ

     03.03.1973 yılında Trabzon-Araklı  Erenler  Mahallesinde doğdu.  İlkokul, İmam-Hatip Lisesi ve İlahiyat Fakültesinden sonra 06.03.2000 tarihinde Konya Selçuk Eğitim Merkezi İhtisas Kursunu tamamladı. Vatani Görevini İzmir Bornova 57. Topçu Tugayında kısa dönem erbaş olarak yaptı ve 31.03.2003 tarihinde terhis oldu.

     Diyanet İşleri Başkanlığımızda İmam-Hatip ve vaiz olarak görev yaptı. Müftülük sınavını kazandıktan sonra 19.11.2003 tarihinde Batman’ın Kozluk ilçesine ilçe müftüsü olarak atandı. İki yıllık görevini tamamladıktan sonra Trabzon’un Dernekpazarı ilçesine ilçe müftüsü olarak atandı. 23.11.2005 tarihinde göreve başladı. 18.08.2008 tarihinde ise Trabzon Çaykara İlçe Müftülüğüne atandı. 13.07.2010 Tarihinde Arsin İlçe Müftülüğüne atandı.  28.08.2014 tarihine kadar Arsin İlçe Müftüsü olarak görev yaptıktan sonra Manisa İl Müftü Yardımcılığına atandı. 4 yılı aşkın süre Manisa İl Müftü Yardımcılığı görevini ifa eden Bektaş, 26.09.2018 tarihinde Sakarya İl Müftü Yardımcılığı görevine başlamıştır ve halen bu görevi yürütmektedir.

     Arapça ve İngilizce bilen Sakarya İl Müftü Yardımcısı Paşa Bektaş, Evli ve 3 çocuk babasıdır.