T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Sakarya Müftülüğü

24.03.2016

Sinan CİHAN ( 2006- 2011 )

Sinan CİHAN (25.08.2006-15.06.2011) 25.12.1958 tarihinde Gebze’nin Çerkeşli Köyünde doğdu. İlk ve ortaokulu köyünde okuyup 1979 yılında İstanbul Fatih İmam Hatip Lisesini bitirdi. 1983 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Askerliğini yedek subay olarak yaptıktan sonra 15.06.1987 yılında asker dönüşü Bakırköy Müftülüğünde İmam-Hatip olarak göreve başladı. 12.12.1988 tarihinde 30 ay süreli İstanbul Haseki Eğitim Merkezinde 6.Dönem Müftü ve Vaizler İhtisas Kursuna katılmış ve 1990-1991 yılları arasında Posof , 1991-1995- yılları arasında İnebolu , 1995-1996 yılları arasında Armutlu İlçe Müftülükleri ile , 1996-1998 yıları arasında Yalova İl Müftü Yardımcılığı, 1998-2001 yılları arasında Sarıyer ilçe Müftüsü olarak görev yapmış ve 2001 yılında atandığı Sivas İl Müftülüğü görevini yürütmekte iken 15.07.2006 tarihinde Sakarya İl Müftülüğüne atanmıştır. 15.06.2011 tarihinde Manisa İl Müftüsü olarak naklen tayin olmuştur.