T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Taraklı Müftülüğü

05.08.2019

Kerim KAYA

Kerim KAYA

10.08.1977 yılında Erzurum İli İspir İlçesinde doğdu. İlkokulu Bayburt Merkez Yirmibir Şubat İlkokulunda okudu. Ortaokulu Bayburt ortaokulunda okudu. Liseyi Bayburt lisesinde bitirdi.1996-2001 yılları arasında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde okudu.2001-2007 yılları arasında serbest Ticaretle uğraştı.24.08.2007 tarihinde Antalya İli Alanya İlçesi Demirbaş Beldesine bağlı Çamlıca Köyü Hacılar Mahallesinde İmam Hatip olarak göreve başladı.16.10.2009 – 17.09.2012 tarihleri arasında İstanbul ili Pendik Haseki Dini Yük. İHT. Merkezi Müdürlüğünde Eğitim gördü. 24.09.2012 - 27.07.2013 tarihleri arasında Balıkesir İli Sındırgı İlçesinde Vaiz olarak görev yaptı.02.10.2013 - 10.30.2013 tarihleri arasında Bakırköy Müftülüğünde vaiz olarak görev yaptı. 05.11.2013 tarihinde Bayburt İli Demirözü İlçesine Müftüsü olarak görev yaptı. 05.08.2019 tarihinde Taraklı İlçe Müftüsü olarak görevine başladı halen bu görevi sürdürmektedir. İyi Derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir

Kerim KAYA, Evli ve 3 çocuk babasıdır.