12.11.2019

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI PROGRAMI

Karapürçek İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen “Peygamberimiz ve Aile” temalı Mevlid-i Nebi Programı, DİB Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanvekili Zeki SAYAR, İlçe Kaymakamı Mehmet Ali SEMİZ, Belediye Başkanı Orhan YILDIRIM, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Protokolü ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla “Hafız İsmail Biçer Kur’an Kursu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Program, İstanbul Eminönü Yeni Camii Emekli Baş İmam Hatibi Mahmut ALBAYRAK tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ve İlçe Müftüsü Bilal ALBAYRAK’ın açış konuşmasıyla başladı.

DİB Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanvekili Zeki SAYAR tarafından “Peygamberimiz ve Aile” temalı konferansla programa devam edildi.

Zeki SAYAR konuşmasında; Peygamberimiz ve aile konusuna geçmeden önce Kur’an-ı Kerimde ismi geçen bazı peygamberlerin aile hayatından, çocukları ile münasebetlerinden örnekler verdi. Hz. Peygamberin eşleri ve çocukları ile münasebetinden bahsederken, Hira’da ilk vahiy geldiğinde eşleri Hz. Hatice annemizin peygamberimize ilk inanan olduğundan, kızı Fatıma ile olan sevgi ve saygısından, torunları Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin’e göstermiş olduğu sevgi ve merhametinden bahsetti.

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanvekili Zeki SAYAR konuşmasını; “Allah Resulü (s.a.s.) nün aile hayatını örnek alarak yaşamaya gayret edelim, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sahip çıkalım” sözleri ile tamamladı.

Daha sonra İlçemiz Fatih Sultan Kur’an Kursu öğrencileri tarafından ilahiler okundu, akabinde hediye takdimi ve misafirlere yemek ikramıyla program sona erdi.