T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Sakarya Müftülüğü

02.10.2019

Sakarya'da Emekli Hocalara Vefa Programı Gerçekleştirildi

Sakarya Müftülüğü 2019 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası Açılış Programı ve Geleneksel 8.’nci Emekli Din Görevlileri Vefa Toplantısı, 600’e yakın davetlinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.


Sakarya Müftülüğü tarafından, Sakarya genelinde görev yapmış olan veya Sakarya’da oturan Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çalıştıktan sonra emekli olan Diyanet İşleri Başkanlığı Emekli personeline yönelik organize edilen ‘8.’nci Geleneksel Emekli Hocalarımız Vefa Programı’ Erenler Şaheser Tesisleri’nde gerçekleştirildi.
Sakarya Müftülüğü’nün, Sakarya ve çevresinde ikamet eden 600’e yakın Diyanet İşleri Başkanlığı Emekli Personelini bir araya getirip buluşturduğu Program, Emekli İl Müftü Yardımcısı Mehmet Korkmaz tarafından yapılan yemek duasının ardından Emekli İmam Hatip Vahit Yeniay’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Gerçekleştirilen Programda açılış konuşmasını yapan Sakarya İl Müftüsü İhsan  Açık konuşmasında; “Camiler Haftası her yıl başka bir temayla kutlanmaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığımızca bu seneki tema “ Cami Hayatın İçinde, Hayat Caminin İçinde “ olarak belirlenmiştir. Sakarya İl Müftülüğü olarak biz de bu kapsamda etkinliklerimizi gerçekleştireceğiz. Bugün burada hem haftamızın açılışını, hem de emekli hocalarımıza vefa buluşmasını tertip ediyoruz.  Bu yıl 8.’ncisini tertip ettiğimiz bu programla bir kez daha Sakarya genelinde görev yapmış olan ve Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çalıştıktan sonra emekli olan Diyanet İşleri Başkanlığı Emekli Görevlilerimizi bir araya getirip buluşturmaktan ve Sakarya Müftülüğü ailesi olarak ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” ifadelerine yer vererek,  programa katılan herkese teşekkür etti.
Daha sonra  ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ etkinlikleri kapsamında din görevlileri arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren din görevlilerine ödülleri verildi.
Son olarak kürsüye gelen Em. İl Müftüsü İlyas Serenli konuşmasında; takdire şayan bir vefa örneği göstererek ‘Emekli Görevliler Buluşma Programı’nın 8.’ncisini tertip eden Sakarya Müftülüğü ailesine teşekkür ederek, böyle güzide bir toplulukla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti’ dile getirdi.
Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen ve Sakarya Müftüsü İhsan AÇIK ile İl Müftü Yardımcıları Faruk Güneş,Mehmet Şahin  Paşa Bektaş ve Ravza Cihan’ın davetlilerle bizzat ilgilendiği program, yapılan musafahalaşma ile son buldu.