17.07.2020

Hendek İlçemizde Hafızlık Coşkusu

HENDEK HAFIZLARIYLA SEVİNDİ

Hendek İlçesi özellikle yetiştirdiği hafızlarıyla tanınmaktadır. Merhum Reisülkurra Abdurrahman Gürses’in memleketidir.

Hendek bu güzel hasletini 2020 yılında da devam ettirmiştir. İlçe genelinde hizmet veren Kur’an kursları yanında Çevreyolu ve Çamlıca Yeşiller camiinde hafızlıklarını tamamlayıp belge alan 22 hafız öğrenciyi Hendek halkı coşkuyla bağrına bastı.

Rasim Paşa camiinde İl Müftüsü Hasan Başiş'in katılımıyla düzenlenen hatim merasimi Hendek halkı tarafından takdir ve beğeni ile takip edildi.

Merasim Hendek İlçe Müftülüğünün hafızlara hazırladığı çeyrek altınların takdimi ile sona erdi.

Cuma namazı hafızlarımızın imameti ve müezzinliği eşliğinde kılındı.

Hafız kız öğrencileri için  Yeşiller Kur’an Kursunda düzenlenen Hatim merasiminde hediyeleri takdim edildi.

İlçe müftüsü Murtaza Gür’ün vermiş olduğu bilgilere göre Hendek İlçesinde bu yıl 22 öğrenci hafızlığını tamamlayıp, 2. Dönem hafızlık belge sınavlarına katılarak hafızlık belgelerini aldılar. 15’i erkek, 7’si kız öğrencilerden oluşan hafızlar, hafızlıklarını Hafız Abdurrahman Gürses Sarıdede Erkek Kur’an Kursu, Yeşiller Hafızlık Kız Kur’an Kursu, Nene Hatun İmam-Hatip Hafızlık Proje Kız OrtaOkulu, İmam-Hatip Yusuf Bilgiç Hocanın nezaretinde Çevreyolu camii ve Yine İmam-Hatip Erdal Çakır Hocanın nezaretinde Çamlıca Yeşiller camiinde tamamladılar. Gerek Kur’an Kurslarında ve gerekse adı geçen camilerde hafızlık eğitimi devam etmektedir.

Bunun yanında İlçe Müftüsü Murtaza Gür Hendek ilçesinde halkın hafızlık eğitimine büyük bir teveccühü olduğunu dolayısıyla eğitim çalışmalarında görevli hocaların da özveri ile görev ifa ettiklerini bildirdi.