25.07.2022

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Sakarya'da düzenlendi

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Sakarya'da düzenlendi.

İletişim Başkanlığı'nca düzenlenen "Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri" Sakarya’da yapıldı. İletişim Başkanlığı koordinasyonunda yapılan organizasyonla Kamu Kurum ve Kuruluşlarının gençlere yönelik teşvik ve desteklerinin tanıtıldığı program yoğun ilgi gördü.

Devlet Teşvikleri Tanıtım Organizasyonuna gelen Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım Diyanet Gençlik Standını ziyaret ederek Sakarya İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlerinden Gençlik faaliyetleri hakkında bilgi alıp başarıların devamını diledi.

Organizasyon hakkında ziyaretçileri bilgilendiren İletişim Başkan Yardımcısı Evren Başar, "Biz İletişim Başkanlığı olarak devletimizin gençlerimize yönelik sağlamış olduğu destek, hibe, burs, kredi gibi teşvik unsurlarını ilgili kurumların uzman ekipleriyle birlikte yüz yüze anlatmak üzere buradayız.

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri'nin, gençlerin kariyerlerini imkânlar doğrultusunda planlama fırsatı sunduğunu belirterek, Gençlerimiz kariyerlerini planlarken, geleceklerini kurgularken, devletimizin hangi imkânlarıyla neler yapabilecekleri hususunda bir farkındalık yapmayı amaçlıyoruz dedi.

Bugüne kadar Türkiye'nin değişik şehirlerine 250 bine yakın gencimizle birebir temas gerçekleştirdik. İnşallah burada da Sakaryalı gençlerimizle bir arada olacağız." Diyerek sözlerini tamamladı.

Sakarya İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörleri ve görevliler "Diyanet Gençlik" standıyla alanda yerini aldı. Standa yoğun ilgi gösteren katılımcılara, Diyanet İşleri Başkanlığımızın Gençlere yönelik faaliyetleri hakkında bilgiler verilerek, devletin onlara sunduğu imkânlar anlatıldı.

Liseli ve Üniversiteli gençler Sakarya'daki bu organizasyona büyük ilgi gösterdi.

Bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı Ofisleri ile Cumhurbaşkanlığı'na bağlı kuruluşların yer aldığı program Kocaeli ve Bursa'da devam edecek.