T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Akyazı Müftülüğü

11.03.2021

Kamil Özcan DEMİR

                                             ÖZGEÇMİŞ

15.03.1965 tarihinde Bartın ili  Ulus ilçesi Uluköy’de doğdu.

İlköğrenimini Uluköy’de tamamladı.

İstanbul’da hıfzını ikmal etti. Bir müddet Arapça eğitimi aldı. Bu arada dışarıdan ortaokulu tamamladı.

1984 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesi’ ne girdi.

1988 yılında buradan mezun oldu.

Aynı yıl Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesine girdi. Bir yıl sonra yatay geçişle Marmara  Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde eğitimine devam etti.
1991 yılında Kuran Kursu Öğreticisi olarak İstanbul’da göreve başladı.

1992 yılında Marmara  Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

1994 yılında kısa dönem olarak askerliğini yaptı.

1995-97 yılları arasında 12. dönem İstanbul Haseki Eğitim Merkezini bitirdi.

1998 Tekirdağ İli Çorlu İlçesine Vaiz olarak atandı.

1999-2003 yılları arasında  Almanya'da din görevlisi olarak bulundu.

0901.2004-13.11.2012 yılları arasında  Edirne Merkez Vaizi olarak görev yaptı.

28.11.2012-15.02.2016 yılları arasında Diyarbakır ili Çüngüş İlçe Müftüsü olarak görev yaptı.

29.02.2016-26.02.2021 tarihleri arasında  Kastamonu İli Seydiler ilçe Müftülüsü olarak görev yaptı.

10.03.2021 tarihinde Akyazı İlçe Müftüsü olarak görevine başlayan İlçe Müftümüz Kamil Özcan DEMİR, evli ve üç çocuk babasıdır.