20.07.2020

İsmail KESKİN
İlçe Müftüsü

1962 Yılında Tirebolu’da doğdu. İlk ve ortaokulu Tirebolu'da bitirdi.1980 yılında Giresun İmam-Hatip Lisesini bitirdikten sonra aynı yıl Giresun-Çamoluk'a bağlı Kutluca Köyü Camisinde İmam-Hatip olarak göreve başladı. Kısa süre sonra Erzurum Yüksek İslam Enstitüsüne kaydoldu ve görevinden istifa eti. Erzurum'da okuduğu yıllarda bölgenin önemli alimlerinden Arapça (sarf-nahiv) gramer, Fıkıh, Tefsir alanlarında özel dersler okudu. 1983 yılında enstitülerin İlahiyata çevrilmesi ile Samsun İlahiyat Fakültesine naklen gitti ve Şubat 1985 Yılında bu fakülteden mezun oldu.1985 yılında Giresun Espiye ilçesi Gülburnu Köyünde İmam-Hatiplik yaparken Başkanlıkça açılan Müftü-Vaizlik sınavını kazandı ve Antalya H.Mehmet Gebizli Eğt. Merkezindeki 2 aylık Kurs sonrası Mart 1986 da Mardin Merkez vaizliğine atandı. Nisan 1986-Temmuz 1987 tarihleri arasında Askerlik görevini Bursa Işıklar Askeri Lisesinde Yedek subay olarak tamamladı. 29 Mayıs 1989 yılında Gümüşhane-Torul İlçe Müftülüğüne atandı.1992 yılında Din Görevlisi olarak Almanya-Bremen (Mevlana Camii)'ne gitti ve bu görevden 1997 yılında yurda dönünce 1998-2001 yılında Ordu-Aybastı İlçe Müftülüğü, 2001-2005 Rize-Derepazarı İlçe Müftülüğü, 2005-2007 Trabzon-Of İlçe Müftülüğü, 2007-2011 Afyonkarahisar-Sandıklı İlçe Müftülüğü, 03 Ekim 2011-26.05.2014 Samsun-Yakakent İlçe Müftülüğü, 29.05.2014- 06.07.2020 tarihleri arasında Samsun-Atakum İlçe Müftülüğü görevlerinde bulundu.

Halen 20 Temmuz 2020 tarihinde başladığı Serdivan İlçe Müftülüğü görevini sürdürmektedir. Evli ve dört çocuğu bulunmaktadır.